Gydytojo apžiūra, konsultacija

Jei nesate tikri dėl savo pėdų ar nagų sveikatos ir jums reikalinga gydytojo apžiūra ir konsultacija, jai reikėtų tinkamai pasiruošti. Be to, kad gydytojas apžiūrės jūsų pėdas ir nagus, jam taip pat bus reikalinga informacija apie jūsų sveikatos būklę, esamas ar buvusias traumas ir t.t. Jei, prieš atvykstant į konsultaciją, jūs naudojote kokias nors priemones pėdų ir nagų priežiūrai ar gydymui, rekomenduojame jas nufotografuoti ir parodyti gydytojui.

Medicininis pedikiūras

Daugelis klientų klaidingai mano, kad aparatinis pedikiūras yra medicininis. Aparatinis nereiškia medicininis.

Medicininio pedikiūro užduotis – atkurti pėdų sveikatą ir pašalinti diskomfortą.

Medicininis pedikiūras – tai , visų pirma, pėdų odos ir nagų gydymo būdas. Jis taip pat atliekamas aparatu (freza), tačiau specialiai šiam tikslui sukurtu prietaisu su įvairiais priedais, profesionaliais įrankiais, naudojant gydomuosius preparatus ir priemones. Tokią procedūrą atlieka specialų išsilavinimą turintis specialistas - podologas, pėdų odos ir kojų nagų priežiūros ir gydymo specialistas.

Įaugęs nagas, korekcija (korekcinės sistemos), protezavimas, gydymas

Įaugęs nagas arba onichokriptozė – tai būsena, kai nago plokštelės kraštas pažeidžia (praduria, prapjauna) šoninį nago velenėlio kraštą ir šalia esančiuose audiniuose pradeda vystytis uždegimas: oda parausta, atsiranda skausmingas patinimas, žaizda pradeda pūliuoti. Dažniausiai onichokriptozė pažeidžia didžiųjų kojų pirštų nagus.

Įaugusio nago gydymas - tai negyvos (įaugusios) nago dalies pašalinimas ir nago plokštelės tiesinimas (korekcija). Šiam tikslui yra naudojamos įvairios korekcinės sistemos: titano siūlas, sąsagos, plokštelės, kartais - nago protezas. Tai neskausmingas, ilgesnį laiką trunkantis procesas, reikalaujantis paciento kantrybės ir sąžiningo gydytojo rekomendacijų vykdymo.

Nuospaudos, suskirdusi padų oda, įtrūkimai, įskilimai, gydymas

Nuospaudos ir trynės yra kietos suragėjusios odos vietos, kurios susidaro dėl per didelės trinties ar spaudimo į vieną tašką. Kitaip tariant, tai apsauginė odos reakcija į tam tikrą dirgiklį. Daug dažniau nei kitiems šis defektas atsiranda žmonėms, kenčiantiems nuo tokių ligų kaip diabetas, psoriazė, antsvoris, plokščiapėdystė, venų išsiplėtimas, įvairios pėdų ir kojų patologijos.

Pėdų įtrūkimai, įskilimai atsiranda ant kulnų, padikaulio, tarp pirštų, natūralių raukšlių vietose dėl sustorėjusios, sukietėjusios išsausėjusios odos. Vitaminų trūkumas, plokščiapėdystė, cukrinis diabetas, psoriazė, kepenų ligos, venų varikozė, grybelinės ligos ir net gastritas – visa tai sąlygoja įtrūkimų ar įskilimų atsiradimo priežastis.

Karpos. Karpų šalinimas, gydymas

Pėdų karpos yra virusinė liga. Tačiau po užsikrėtimo jos atsiranda ne iš karto. Laikas iki jų atsiradimo priklauso nuo imuninės sistemos atsparumo, streso buvimo, hormoninio organizmo fono. Todėl karpomis dažniausiai serga mažiausiai apsaugoti asmenys: vaikai, paaugliai ir pagyvenę žmonės. Būtent jų imuninės funkcijos yra silpnos ir negali atsispirti infekcijai.

Bandymai savarankiškai jas šalinti ir gydyti namuose, dažnai neduoda jokių rezultatų, ir gali tik pabloginti padėti ir pratęsti gydymo laikotarpį,

Nagų grybelis, pėdų odos grybelis, gydymas

Grybelinės nagų plokštelės infekcijos vadinamos onichomikoze. Ji vystosi daugiausia suaugusiems ir retai pasitaiko vaikams. Tarp visų nagų patologijų ji užima pirmaujančią vietą ir sudaro apie 40% nuo visų besikreipiančių pacientų. Paprastai ši liga nepasireiškia atskirai, kartu gali būti pažeista ir pėdų oda. Kojų nagų grybelis sukelia daug nepatogumų žmogaus gyvenime. Sergant šia liga, deformuojasi nago plokštelė, pasikeičia jos spalva ar nagas gali visiškai atsilupti...

Individualių korekcinių ir apsauginių ortezų, individualių korekcinių vidpadžių gaminimas

Dauguma pėdų problemų atsiranda dėl netaisiklingos pėdos padėties. Kitaip tariant, yra pažeista pėdos biomechanika. Ir nuospaudos, ir iššokęs didžiojo piršto kauliukas (Hallux valgus), net nago deformacija ar įaugimas sąlygojamas netaisiklingu kūno svorio pasiskirstymu pėdoje. Vienas iš tokių problemos sprendimo būdų yra individualūs korekciniai vidpadžiai. Tam kad palengvinti jau esamą padėtį, pvz. jau yra nuospauda, ją pašalinus yra sukuriamas apsauginis, atraminis, spaudimą mažinanis ortezas. Taip jūsų pėdai sudaroma papildoma atrama ir apsauga, neleidžianti problemai pasikartoti, ir judėjimas jums nebesukelia skausmo

Diabetinė pėda arba diabetinės pėdos sindromas, opų valymas ir gydymas bei terapinė priežiūra

Diabetinės pėdos sindromas yra sunki cukrinio diabeto komplikacija. Tokių ligonių pėdoms reikia ypatingos priežiūros, nes dėl pablogėjusio jautrumo ir sumažėjusios pagrindinės kraujotakos apatinių galūnių arterijose bet koks odos pažeidimas gyja ilgai. Deja, netinkamai prižiūrint pėdas ir ignoruojant gydytojo rekomendacijas, visa tai gali paskatinti tolimesnį žaizdų užkrėtimą, opų atsiradimą ir gangrenos vystymąsi. Pacientai turėtų atkreipti ypatingą dėmesį į batus. Daugeliu atvejų opų atsiradimą provokuojantis veiksnys yra batų trinimas arba spaudimas. Teisingai parinkus terapinius batus, žymiai pagreitėja gijimo procesas. Pacientams kartais sunku patiems pasirūpinti savo pėdomis, nes sergantiems cukriniu diabetu dažniausiai kūno svoris būna per didelis, pablogėjęs matymas, neurologiniai sutrikimai ir kt. Įaugę nagai, nuospaudos, grybelis, išsausėjusi pėdų oda, hiperkeratozė (nuospaudos, suragėjimai), nagų plokštelių patamsėjimas esant diabetinės pėdos sindromui reikalauja vizito pas specialistą – podologą.

Onchogrifozė

Vis dažniau susiduriame su naujais terminais podologijoje. Vienas iš jų - onichogrifozė. Skamba keistai, atrodo nepatraukliai, o kaip yra iš tikrųjų?

Onichogrifozė yra nago distrofijos rūšis, kuriai būdingas nago plokštelės storėjimas, nago sluoksnių tankėjimas ir deformacija (nagai pradeda suktis). Pats terminas kilęs iš senovės graikų kalbos, kur "onych" reiškia nagas, o "gryphos" - grifas (legendinis plėšrus paukštis, kurio nagai yra panašios formos). Toks nago plokštelės išvešėjimas pradeda kelti diskomfortą ne tik vaikštant basomis, bet ir dėvint avalynę.