Gydytojo apžiūra, konsultacija

Jei nesate tikri dėl savo pėdų ar nagų sveikatos ir jums reikalinga gydytojo apžiūra ir konsultacija, jai reikėtų tinkamai pasiruošti. Be to, kad gydytojas apžiūrės jūsų pėdas ir nagus, jam taip pat bus reikalinga informacija apie jūsų sveikatos būklę, esamas ar buvusias traumas ir t.t. Jei, prieš atvykstant į konsultaciją, jūs naudojote kokias nors priemones pėdų ir nagų priežiūrai ar gydymui, rekomenduojame jas nufotografuoti ir parodyti gydytojui.

Medicininis pedikiūras

Medicininis pedikiūras - tai profesionali profilaktinė higieninė procedūra, skirta visapusiškai įvairių pėdų problemų prevencijai. Atliekama profesionalia įranga ir profesionaliais instrumentais, jos metu naudojami gydomosios sudėties preparatai ir kitos priemonės. Jis tikslingai orientuotas į pėdų sveikatą

Įaugęs nagas, korekcija (korekcinės sistemos), protezavimas, gydymas

Įaugęs nagas arba onichokriptozė – tai būsena, kai nago plokštelės kraštas pažeidžia (praduria, prapjauna) šoninį nago velenėlio kraštą ir šalia esančiuose audiniuose pradeda vystytis uždegimas: oda parausta, atsiranda skausmingas patinimas, žaizda pradeda pūliuoti. Dažniausiai onichokriptozė pažeidžia didžiųjų kojų pirštų nagus.

Įaugusio nago gydymas - tai negyvos (įaugusios) nago dalies pašalinimas ir nago plokštelės tiesinimas (korekcija). Šiam tikslui yra naudojamos įvairios korekcinės sistemos: titano siūlas, sąsagos, plokštelės, kartais - nago protezas. Tai neskausmingas, ilgesnį laiką trunkantis procesas, reikalaujantis paciento kantrybės ir sąžiningo gydytojo rekomendacijų vykdymo.

Nuospaudos, suskirdusi padų oda, įtrūkimas, įskilimas, gydymas

Nuospaudos ir trynės yra kietos suragėjusios odos vietos, kurios susidaro dėl per didelės trinties ar spaudimo į vieną tašką. Kitaip tariant, tai apsauginė odos reakcija į tam tikrą dirgiklį. Daug dažniau nei kitiems šis defektas atsiranda žmonėms, kenčiantiems nuo tokių ligų kaip diabetas, psoriazė, antsvoris, plokščiapėdystė, venų išsiplėtimas, įvairios pėdų ir kojų patologijos.

Pėdų įtrūkimai, įskilimai atsiranda ant kulnų, padikaulio, tarp pirštų, natūralių raukšlių vietose dėl sustorėjusios, sukietėjusios išsausėjusios odos. Vitaminų trūkumas, plokščiapėdystė, cukrinis diabetas, psoriazė, kepenų ligos, venų varikozė, grybelinės ligos ir net gastritas – visa tai sąlygoja įtrūkimų ar įskilimų atsiradimo priežastis.

Karpos. Karpų šalinimas, gydymas

Pėdų karpos yra virusinė liga. Tačiau po užsikrėtimo jos atsiranda ne iš karto. Laikas iki jų atsiradimo priklauso nuo imuninės sistemos atsparumo, streso buvimo, hormoninio organizmo fono. Todėl karpomis dažniausiai serga mažiausiai apsaugoti asmenys: vaikai, paaugliai ir pagyvenę žmonės. Būtent jų imuninės funkcijos yra silpnos ir negali atsispirti infekcijai.

Bandymai savarankiškai jas šalinti ir gydyti namuose, dažnai neduoda jokių rezultatų, ir gali tik pabloginti padėti ir pratęsti gydymo laikotarpį,

Grybelis, nagai, oda, gydymas

Grybelinės nagų plokštelės infekcijos vadinamos onichomikoze. Ji vystosi daugiausia suaugusiems ir retai pasitaiko vaikams. Tarp visų nagų patologijų ji užima pirmaujančią vietą ir sudaro apie 40% nuo visų besikreipiančių pacientų. Paprastai ši liga nepasireiškia atskirai, kartu gali būti pažeista ir pėdų oda. Kojų nagų grybelis sukelia daug nepatogumų žmogaus gyvenime. Sergant šia liga, deformuojasi nago plokštelė, pasikeičia jos spalva ar nagas gali visiškai atsilupti.

Individualių korekcinių ir apsauginių ortezų, individualių korekcinių vidpadžių gaminimas

Dauguma pėdų problemų atsiranda dėl netaisiklingos pėdos padėties. Kitaip tariant, yra pažeista pėdos biomechanika. Ir nuospaudos, ir iššokęs didžiojo piršto kauliukas (Hallux valgus), net nago deformacija ar įaugimas sąlygojamas netaisiklingu kūno svorio pasiskirstymu pėdoje. Vienas iš tokių problemos sprendimo būdų yra individualūs korekciniai vidpadžiai. Tam kad palengvinti jau esamą padėtį, pvz. jau yra nuospauda, ją pašalinus yra sukuriamas apsauginis, atraminis, spaudimą mažinanis ortezas. Taip jūsų pėdai sudaroma papildoma atrama ir apsauga, neleidžianti problemai pasikartoti, ir judėjimas jums nebesukelia skausmo

Diabetinė pėda arba diabetinės pėdos sindromas, opų valymas ir gydymas bei terapinė priežiūra

Informacija ruošiama