Nagų grybelis, pėdų odos grybelis, gydymas

"Kadangi pats esu iš Ukrainos, ir 15 metų užsiimu šia praktika, grybelio gydymo klausimais bendradarbiauju su kolega dermatologu gydytoju Anton Eduardovič Martynenko, taip pat ukrainiečiu. Abu esame jauni, atviri naujovėms, todėl tobuliname savo darbo įgūdžius, ieškome pačių saugiausių, kiek tai įmanoma, ie efektyviausių grybelio gydymo būdų ir metodų. Galiu tvirtai teigti, kad mūsų bendradarbiavimas duoda tikrai gerus rezultatus, kuo jau įsitikinau dirbdamas Vilniuje"

Grybelinės nagų plokštelės infekcijos vadinamos onichomikoze. Iš tikrųjų tai yra odos liga, ji vystosi ant odos, tačiau, dčl to, kad nagas yra odos priedėlis, ji pažeidžia ir nago plokštelę. Šią problemą turi beveik 40% besikreipiančių pacientų. Kojų nagų grybelis sukelia daug nepatogumų žmogaus gyvenime. Sergant šia liga, deformuojasi nago plokštelė, pasikeičia jos spalva ar nagas gali visiškai atsilupti.

Pacientams, kurių plona oda ir jau yra susidarusios nuospauds, taip pat tiems, kurie serga endokrininės, virškinimo ir kitų sistemų ligomis, rizika susirgti grybeliu yra daug didesnė.

Norint įveikti šią problemą, reikalingas kompleksinis priėjimas prie jos sprendimo. Tai ir vaistų vartojimas į vidų, ir būtinas pažeistų nagų valymas, tam kad sveikas nagas augtų greičiau, nei jį "valgo" grybelis. Skiriami ne tik geriamieji, bet ir preparatai išoriniam naudojimui.

Simptominis (išorinis) ir vidinis kojų nagų grybelio gydymas skiriamas tik atlikus reikiamus odos, nagų ir kraujo tyrimus, pasitelkus gydytoją dermatologą. Šiuo tikslu naudojami priešgrybeliniai vaistai tepalų, aliejų, kremų, taip pat, audinių regeneraciją pagreitinančių medžiagų pavidalu. Periodiškai išvalomos pažeistos nagų vietos. Norėdami pasveikti, turite laikytis visų gydytojo rekomendacijų. Siekiant išvengti pakartotinio užsikrėtimo, didelę reikšmę reikėtų teikti profilaktikai – bendro imuniteto stiprinimui ir sistemingai profilaktinei pedų ir nagų priežiūrai.

Dažnai pacientai patys, nusistatę diagnozę be specialisto pagalbos, gydo nagų grybelį priemonėmis, kurios tik slopina simptomus. To daryti nerekomenduojama, nes tokios priemonės tik prisideda prie tolesnio ligos vystymosi, užmaskuoja, bet nepanaikina grybelinės infekcijos.