Medicininis higieninis pedikiūras

Daugelis klientų klaidingai mano, kad aparatinis pedikiūras yra medicininis. Aparatinis nereiškia medicininis. Medicininio pedikiūro užduotis – atkurti pėdų sveikatą ir pašalinti diskomfortą.

Medicininis pedikiūras – tai , visų pirma, pėdų odos ir nagų gydymo būdas. Jis taip pat atliekamas aparatu (freza), tačiau specialiai šiam tikslui sukurtu prietaisu su įvairiais priedais, profesionaliais įrankiais, naudojant gydomuosius preparatus ir priemones. Tokią procedūrą atlieka specialų išsilavinimą turintis specialistas - podologas, pėdų odos ir kojų nagų priežiūros ir gydymo specialistas.

Ši procedūra yra aktuali visų pirma sergantiems lėtinėmis ligomis, o ypač cukriniu diabetu.

Sergant šia sistemine liga, pažeidžiama periferinė nervų sistema, arterijos, kraujagyslės, sąnariai ir oda. Tinkamai ir laiku negydant ir neprižiūrint pėdų, diabetu sergantiems pacientams atsiranda žaizdų, kurios gali išsivystyti į opas, o vėliau ir gangreną.

Turintiems panašių ar kitokių įvairių problemų su pėdų oda ir nagais taip pat rekomenduojama apsilankyti podologo kabinete. Podologas - specialistas, užsiimantis pėdų patologijų gydymu ir priežiūra. Todėl viena iš svarbesnių šios profesijos atstovų pareigų yra nukreipta į pėdų ligų prevencija, kurios dalis ir yra profilaktinė pėdų priežiūra, t.y. medicininis pedikiūras.

Savalaikis tinkamas pėdų tvarkymas, suragėjusios odos pašalinimas, sustorėjusių nagų nušlifavimas iki normalaus storio padeda ateityje išvengti diabetinės opos atsiradimo ar atsinaujinimo.

Profilaktinės procedūros metu yra sutvarkoma pėdų, tarpupirščių ir pirštų oda bei nagai;

Pašalinama tik negyva suragėjusi oda ar pažeista negyva nago dalis, sveiki audiniai nenukenčia;

Esant rimtesnėms patologijoms ar įsisenėjusioms problemoms, tolesnis gydymas suderinamas ir skiriamas individualiai